UPDATE - konference, která tu ještě nebyla

Tomáš Herceg       23.07.2018       Azure, Bezpečnost, .NET       9720 zobrazení

Možná jste už někde zahlédli (minimálně v záhlaví tohoto webu) upoutávku na konferenci Update, kterou pořádáme 22. a 23. listopadu 2018 v Praze v hotelu Clarion. Jedná se o konferenci pro .NET vývojáře, na které vystoupí 28 světově známých osobností z řad MVP, Regional Directorů nebo zaměstnanců Microsoftu. Většina z nich v Česku ještě nikdy nepřednášela, ale možná je znáte z velkých zahraničních konferencí, jako jsou NDC, DEV Intersection, Visual Studio Live a podobně, případně jste četli jejich knížky nebo je viděli na Channel9 či na Pluralsightu.

Možná jste na webu naší konference již dříve hledali program a nikde ho nenašli – je to tak správně, protože jsme jej zveřejnili teprve před pár dny. Web samotný jsme spouštěli už v dříve, aby si každý mohl poznamenat termín a věděl, že se bude dít něco velkého, nicméně před Buildem, který se konal až začátkem května, nedávalo smysl nad programem konference ani příliš přemýšlet, protože novinky, které byly na Buildu uvedeny, by celý program stejně úplně změnily.

Přednášející jsme tedy oslovili s takzvanými call for papers (žádost o zaslání návrhů na přednášky) až po Buildu, a já jsem za pomoci asi 15 dalších lidí z řad českých MVP, zaměstnanců z našich firem a pár kamarádů, kterým tímto děkuji, skoro tři týdny sestavoval program konference.

V rámci call for papers nám přišlo asi 200 návrhů na přednášky. Všechny byly velmi kvalitní, a bylo vidět, že speakeři si s nimi dali hodně záležet – přeci jen, přednášet na mezinárodní konferenci se považuje za prestižní věc a člověk si nechce udělat ostudu. Původně jsme plánovali jen 36 přednášek, ale skvělých návrhů bylo tolik, že jsme se rozhodli sloty zkrátit, a díky tomu můžeme mít přednášek 42.

Sestavit program takové konference není vůbec jednoduché a dalo nám to pořádně zabrat – těch kritérií, které je třeba brát v úvahu, je opravdu hodně. Chtěli jsme konferenci, na které budou ty nejčerstvější informace a naprosté novinky, včetně technologií, které v budoucnu teprve přijdou (například quantum computing, který v programu zatím není, ale brzy jej doplníme), tak i pár ryze praktických přednášek o tématech, ke kterým je obtížné hledat nějaký smysluplný tutoriál. Cílem je samozřejmě nabídnout z každé oblasti něco, a to tak, aby si na své přišli jak začátečníci či mírně pokročilí, tak i ostřílení profesionálové.

Zároveň je třeba pohlídat, aby ve stejném čase nebyly přednášky, které se tematicky překrývají. Tomu se samozřejmě nešlo vyhnout úplně, ale snažili jsme se to co nejvíce minimalizovat. Ze všech přednášek budeme pořizovat záznamy, takže pokud vám nějaká uteče, budete se na ni moci podívat zpětně.

Dále jsou tam taková ta klasická omezení – není vhodné, aby speaker měl dvě přednášky hned po sobě, protože by mezi nimi neměl dost času na přípravu, ale naopak je zase dobré dávat za sebe přednášky, které spolu tematicky souvisí, a mít je v jednom sále, aby se velká část publika nemusela o každé přestávce stěhovat atd. Do toho někdo potřebuje přiletět později, jiný zase odletět dříve, protože přednáší ještě na jiné konferenci…

No a konečně na takovéto akci musí být samozřejmě pár známých jmen, nicméně je rozumné dát příležitost i neokoukaným a méně známým speakerům, kteří neobjíždí světové konference, ale mají také zajímavá a netradiční témata.

Proč přijít

V dnešním světě, kdy se prakticky každý měsíc objevují nové a nové technologie, knihovny, frameworky či cloudové služby, není možné detailně znát každou technologii. Jak už se mi ale mnohokrát ukázalo, je nesmírně důležité mít neustále přehled o tom, jaké jsou možnosti. Čím širší ten přehled je, tím lépe – ideální je, když není zaměřen jen na Microsoft technologie a řešení, ale i na zbytek světa. Mnoho technologií, jako třeba Docker a kontejnery, se mimo svět .NETu používají již delší dobu, zatímco .NET komunita je teprve objevuje.

Myslím si, že každý .NET vývojář by měl mít povědomí jak o vývoji aplikací pro desktop, tak pro web a mobilní zařízení. Měl by mít povědomí i o tématech, která jsou právě na vrcholu hype křivky – čas letí a v následujících 5 letech je totiž budeme potkávat všude. Pokud se o ně začnete zajímat dříve, získáte náskok a konkurenční výhodu.

I pokud na projektu aktuálně nevyužíváte Azure a ani to v dohledné době neplánujete, měli byste mít alespoň základní přehled, jak cloud funguje, co nabízí, a kolik to zhruba stojí. Stávající projekty, na kterých pracujete, totiž jednou dožijí, a jejich další generace už z cloudu pravděpodobně nějaké služby využívat bude. Je možné, že to ani nebude klasická aplikace tak, jak ji známe, ale třeba nějaké serverless řešení pospojované pomocí Logic Apps, anebo naopak komplexní distribuovaný systém.

Vidím to i na sobě – za poslední 2 roky jsem napsal minimum řádků kódu, většinou jen když jsem si chystal nějakou přednášku a potřeboval vyrobit nějaké demo. Řízení firmy a organizace konferencí mě zaměstnává natolik, že prostě na programování jako takové už nemám čas. Před lety, kdy jsem čas ještě měl, jsem ale prošel snad všemi typy aplikací – od driverů přes desktopové aplikace, background služby, hry, mobilní a webové appky až po složitá microservices řešení. Když se objeví nová technologie, nepotřebuju v ní napsat tisíce řádků kódu – je pravděpodobné, že jsem principy a vzory, které se v ní používají, už někde viděl a používal – stačí se naučit nové API a nástroje, které kolem toho jsou. Ale to je možné jen díky tomu, že mám přehled a stále sleduji, co je kde nového. Konference jsou dobrý způsob, jak si tento přehled udržet, a dále jej rozvíjet.

Cílem Update Conference je tento přehled všech aktuálních témat zprostředkovat i vám. Neděste se toho, že na některých přednáškách se dozvíte věci, které ve své každodenní práci zřejmě nevyužijete. Vědět, jak uvnitř funguje .NET runtime a jak .NET alokuje paměť, není něco, bez čeho byste se neobešli, nicméně je to věc, která z vás udělá lepší vývojáře. Možná až budete psát příště nějaký for cyklus či LINQ dotaz, uvědomíte si, že tady se alokuje paměť, která by se alokovat nemusela, a že pokud se tahle metoda bude volat tisíckrát za sekundu, tak je to zárodek možného výkonnostního problému. A když po čase v aplikaci objevíte memory leak, nebudete muset strávit měsíc zkoušením metodou pokus/omyl, která část kódu to způsobuje – díky přehledu budete mít mnohem lepší intuici, ve které části té pověstné kupky sena tu jehlu hledat.

Co na konferenci uvidíte

Konference začne přednáškou The Development Platform Landscape in 2018 Richarda Campbella, která shrne aktuální stav platformy .NET – jak se vyvíjí, kam směřuje. Přinese také různé postřehy z natáčení .NET Rocks – podcastu, který se v rámci svých 1500+ epizod zabýval už v podstatě každým aspektem .NETu a vývoje aplikací vůbec. Richard je člověk, kterého znám osobně a který má neuvěřitelný přehled jak o celé oblasti IT, tak ještě o mnoha dalších oborech, jako například historie, fyzika či vesmír.

Paralelně s ním nebude mít přednášku nikdo jiný než Julie Lerman – známá autorka mnoha knížek a kurzů na Pluralsightu, a asi nejznámější osobnost, pokud jde o Entity Framework. Julie se s vámi podělí o své zkušenosti s tím, jak nezůstat pozadu i přesto, že veškerý svůj čas trávíte na velkém projektu a nedaří se vám najít čas na studium nových technologií nebo knihoven. Ve své přednášce Hitchhikers Guide to Growing Your Tech Skills uvidíte, jak se s touto výzvou vypořádává ona sama už hezkou řádku let, a co dělá proto, aby si stále udržela přehled o celém odvětví a podrobnou znalost posledních verzí těch nejnovějších knihoven.

Ve třetím tracku, který se bude zaměřovat na bezpečnost, jedno z nosných témat konference, pak vystoupí Karl Ots se svou přednáškou Top 18 Azure security fails and how to avoid them.

Po přestávce uvidíte přednášku Demystifying the Core of .NET Core od Tamira Dreshera, která vás provede základy .NET Core, vysvětlí, co je to .NET Standard. Hodí se zejména, pokud jste ještě neměli čas s těmito technologiemi přijít do styku nebo pokud stále trochu tápete v tom, jak to vlastně s tím novým .NETem je.

Vedle bude mít Steve Gordon přednášku Docker for .NET Developers. Steve je vynikající speaker, který vás provede světem kontejnerů a Dockeru, což se vám bude hodit na dalších přednáškách zabývajících se různými cloudovými technologiemi. Pokud jste s kontejnery ještě nikdy nepřišli do styku, určitě si nenechte tuto přednášku ujít.

Ve třetím tracku vám Taswar Bhatti ve své přednášce Managing your Secrets in a Cloud Environment ukáže, proč nemáte mít hesla, tokeny nebo další citlivé informace commitované v kódu, a jak s těmito údaji zacházet bezpečně.

Po obědě přijde na řadu přednáška Internals of Exceptions, kterou bude mít Adam Furmanek. Přestože Adam pracuje pro Amazon, zabývá se .NETem a na svém blogu publikuje články o různých tématech z hloubi jádra frameworku, například o ruční alokaci paměti. Na jeho přednášce se dozvíte, co se v .NET runtime děje ve chvíli, kdy výjimka nastává a jak probíhá její zpracování. Může se to velmi hodit při ladění různých výkonnostních problémů či optimalizacích.

Ve vedlejší místnosti vám Rodrigo Díaz Concha, jeden z mých kolegů z Regional Director programu, popovídá o Serverless platform in Microsoft Azure. Přestože slovo serverless je dnes na vrcholu hype křivky a věnuje se mu možná až moc pozornosti, v budoucnu se s těmito řešeními budeme setkávat čím dál častěji. A pokud jste někdy nadávali, jak je cloud drahý a kolik tam stojí zahostovat i jednoduchou webovou aplikaci, tak právě serverless tohle všechno mění – spousta aplikací, které se dnes vyvíjí, jen většinu času čeká, co se bude dít, a serverless umožňují za tento “hluchý čas” neplatit.

Ve třetím tracku na chvilku odběhneme od bezpečnosti a dostaneme se k machine learningu. Peter Drougge z Microsoftu vás v přednášce A lap around Azure Machine Learning services provede světem technologií a možností, které Azure nabízí v oblasti umělé inteligence a strojového učení. Uvidíte, že základní aplikace zvládnete i bez rozsáhlé matematiky, které se za machine learningem skrývá.

V dalším bloku vám Toni Petrina ve své přednášce Immutable code in .NET ukáže trochu jiný pohled na práci s objekty a datovými strukturami – ukáže vám, proč je často vhodné objekty používat tak, že nebudou kromě okamžiku, kdy vznikají, měnit nikdy svůj stav, a jaké to má výhody.

Souběžně s tím vám Santosh Hari představí globálně škálovanou a distribuovanou databázi CosmosDB 101: Basics and quickstart, včetně novinek, které byly představeny na Buildu. Přestože v Česku se ne úplně snadno hledá projekt, kde by se global scale Cosmos DB vyplatilo, je určitě dobré znát principy, na kterých tato databáze funguje, rozumět modelům eventuální konzistence a podobně. Je pravděpodobné, že se s těmito pojmy a paradigmaty budeme potkávat čím dál častěji. Doby, kdy SQL databáze byla univerzálním kladivem na všechno, jsou nenávratně pryč – rozhodně se vyplatí získat i nějaké zkušenosti s alternativními způsoby uložení dat.

Ve třetím tracku vám Karl Ots ve své přednášce Monitoring real-life Azure applications: When to use what and why ukáže, jak správně monitorovat cloudové aplikace, které nástroje k tomu použít, a kde očekávat problémy. Nebude to jen o Application Insights, Karl se bude zabývat mnoha různými scénáři včetně integrací s ostatními systémy, situacemi, kdy vypadne celé datacentrum a podobně.

V následujícím slotu vám Carl Franklin, druhý z autorů podcastu .NET Rocks, v přednášce Bulletproof Transient Error Handling with Polly ukáže, jak implementovat retry logiku a různé způsoby resilience pomocí knihovny Polly. Tyto postupy se často používají v distribuovaných aplikacích, v microservices architektuře, ale vyplatí se je znát i na monolitických projektech – stačí, když se musíte napojovat na jakýkoliv externí systém, který může mít různé výpadky. Napsat si logiku, která si s těmito nespolehlivostmi dokáže poradit, a otestovat ji tak, aby byla opravdu funkční, není vůbec tak snadné, jak by se mohlo zdát.

O sál vedle se s vámi Tamir Dresher, který dopoledne představoval .NET Core, v rámci přednášky .NET Debugging tricks you wish you knew podělí o desítky tipů a triků, které můžete při ladění aplikací použít a o kterých jste možná ani nevěděli. Tamir ještě nedávno pracoval ve společnosti CodeValue, která vyvíjí OzCode – známý doplněk do Visual Studia, který zobrazuje užitečné informace při ladění, například výsledky podvýrazů, počty iterací částí LINQ dotazů a mnoho dalšího – má tedy s debuggingem a nástroji, které v této oblasti pomáhají, bohaté zkušenosti.

Cloud úplně změnil způsob, jakým se dnešní aplikace dají vyvíjet, a přinesl spoustu vzorů, se kterými se člověk dříve setkal jen pokud vyvíjel složitý distribuovaný systém. Taswar Bhatti vám v přednášce 8 Cloud Design Patterns you ought to know představí různé návrhové vzory, s nimiž se v cloudu setkáte – uvidíte Gatekeeper, Circuit Breaker, Cache Aside a mnohé další.

Další přednáška bude vyloženě architektonická – uvidíte návrhové vzory CQRS a Event Sourcing. Sander Molenkamp vám ukáže, jak fungují, k čemu jsou dobré, a na jaká úskalí s nimi můžete narazit.

Naše interních hodnocení témat, která jsme při sestavování programu dělali, vyhrála bezesporu přednáška Correcting Common Mistakes in Asynchronous .NET Code, kterou bude mít Brandon Minnick. Název mluví sám za sebe – pokud vás zajímá, jak async/await magie funguje a jak ji zkrotit, nenechte si tuto přednášku ujít.

Pokud vás zajímají IoT hračky, přijďte se podívat na přednášku Enable IoT with Edge Computing and Machine Learning, kterou bude mít Jared Rhodes. Zařízení, která se v oblasti IoT používají, jsou čím dál výkonnější, a vyhodnocovat na nich AI modely není až takový problém. Na Buildu jsme viděli demo, kde dron létal nad potrubím a hledal pomocí rozpoznávání obrazu defekty, přičemž analýza obrazu byla počítána přímo v dronovi, aniž by docházelo k nějaké komunikaci s cloudem. Na Jaredově přednášce uvidíte, jak tento IoT Edge funguje.

Přednášku, na kterou se těším nejvíc já, bude mít Matt Warren, kterého jste v Praze již mohli vidět na konferenci CORESTART 2.0. Matt bude ve své přednášce From 'dotnet run' to 'Hello World!' vysvětlovat, co všechno se musí uvnitř .NET runtime stát, když spustíte triviální .NET aplikaci, aby se magický nápis Hello world objevil. Je vždycky užitečné mít představu, co se děje o jednu nebo dvě vrstvy abstrakce pod tou, na které se obvykle pohybujete. Matt je jeden z lidí, díky kterým je .NET mnohem rychlejší než kdy jindy, a jeho obrovské znalosti jádra .NETu až berou dech.

Deploy Web Core 2.0 application to Azure Container Service (AKS) using Kubernetes, tak zní další název přednášky, kterou bude mít Rebai Hamida. Rebai přednáší na konferencích po celém světě a v této přednášce vám vysvětlí, jak fungují Kubernetes a jak do nich nasazovat kontejnerizované .NET Core aplikace, jak zacházet se staging a production prostředími a mnoho dalšího. Microsoft bere poslední dobou Kubernetes velmi vážně, a i ve Visual Studiu se pracuje na rozsáhlé podpoře této technologie. Rozhodně bychom ji tedy neměli ignorovat – mimo svět .NETu se používá velmi hojně a pravděpodobně velmi brzy pronikne i k nám, zvláště s rozvojem microservices aplikací.

První den zakončí přednáška Building Awesome 8-bit Adventure Games with Microsoft Bot Framework v4, kterou budou mít Sander Molenkamp a Edwin van Wijk. Bude určitě zábava a legrace sledovat, jak pomocí bota ovládat staré osmibitové hry, a zároveň zjistit, kam platformy pro tvorbu botů směřují, protože i v Česku jednou nastane čas, kdy budeme tyhle kecálky implementovat. A udělat dobrého bota není tak snadné, jak se na první pohled zdá.

Druhý den začne přednáškou dalšího z Regional Directors, a sice The State of .NET od Tiberiu Covaci. Tibi je Tech Lead známého časopisu CODE Magazine, a stejně jako Richard a Carl má i on úžasný přehled o celém IT odvětví, včetně detailní znalosti .NETu a knihoven, které se v praxi používají.

Gill Cleeren, další Regional Director, bude mít zajímavou přednášku o kombinaci Xamarin.Forms, Dockeru a .NET Core, na které uvidíte průřez mobilní aplikací a jejím serverovým backendem s API postaveného na ASP.NET Core.

Ve druhé přednášce Jareda Rhodese, Virtual Reality and IoT – Interacting with the changing world, uvidíte velmi hezké demo propoujující data z IoT zařízení a virtuální realitu pomocí Unity.

Ve druhém bloku bude pokračovat Tibi ve druhé části své přednášky The State of .NET, která se zaměří na cloud. Uvidíte, které technologie jsou na vzestupu a do kterých má smysl investovat čas a úsilí k tomu, abyste se je naučili nebo se v nich zdokonalili.

Daniel Hindrikes vám v přednášce Building great apps with Xamarin.Forms ukáže různé tipy a triky, jak zoptimalizovat aplikace v Xamarin.Forms a jak udělat rychlé a příjemně působící uživatelské rozhraní.

Ve třetím tracku bude opět Julie Lerman, mimochodem také Regional Directorka. Ve své druhé přednášce Mapping DDD Domain Models with EF Core 2.1 vám ukáže, jakým směrem se Entity Framework Core ubírá, popovídá něco o Domain Driven Designu a ukáže novinky v EF Core, které rozšiřují možnosti mapování databázového schématu na model, který už dávno nemusí být tupou 1:1 kopií relačního schématu databáze, ale může být mnohem věrnější reprezantací “domény” aplikace. Rozhodně to nebude jen výčet novinek, které si člověk může najít v dokumentaci – můžete se těšit na velmi fundovaný vhled to problematiky ORM mapování a návrhu aplikací.

Roland Guijt bude mít přednášku Authentication and Authorization in ASP.NET Core 2. ASP.NET Core přineslo úplně novou architekturu zabezpečení webových aplikací a ve verzi 2.0 došlo k několika změnám. Roland vám ukáže různé metody autentizace včetně OpenIDConnect, dále uvidíte, jak fungují policies, což je nový koncept, který se v ASP.NET Core objevil a který rozšiřuje možnosti klasického modelu uživatelů a rolí.

Let’s do it right this time: Security in Xamarin mobile apps, tak zní název druhé přednášky Gilla Cleerena. Ukáže vám, jak navrhnout mobilní aplikaci, aby byla bezpečná, jak správně ukládat klíče či hesla k API, aby je útočník nezískal pomocí dekompilace aplikačního balíčku, a mnoho dalšího. Uvidíte i typické druhy útoků a jak se jim bránit.

Rodrigo Díaz Concha se bude ve své druhé přednášce Lifting and Shifting Legacy Web Services to Microservices in Azure Service Fabric věnovat tomu, jak zmodernizovat webové aplikace či WCF služby tak, aby bylo možné přesunout je do cloudu včetně monitoringu, vysoké dostupnosti a spolehlivosti, a to pomocí technologie Azure Service Fabric.

Adam Sitnik, kterého jste nedávno mohli vidět v Praze a v Brně na večerních přednáškách .NET Tech Talks, bude ve své přednášce Powerful benchmarking in .NET ukazovat open source projekt Benchmark.NET a vysvětlí vám, jak jej využívat, a proč pro spolehlivé benchmarkování nestačí obyčejná třída Stopwatch.

Daniel Hindrikes bude vykládat o Mobile DevOps – uvidíte, jak pomocí Visual Studio Team Services a Visual Studio App Center zautomatizovat kompilaci, nasazování, testování a monitoring (nejen) mobilních aplikací.

Peter Drougge vám představí knihovnu ML.NET, která byla představena na Buildu a kterou lze použít pro vyhodnocování machine learning modelů, aniž byste museli komunikovat s cloudem.

Filip Wojcieszyn bude mít přednášku o tom, jak si ASP.NET MVC přizpůsobit vlastním potřebám. Ukáže vám různé extensibility pointy ASP.NET Core a možnosti, jak vytvářet znovupoužitelné části infrastruktury.

Během přednášky Porting MVVM Light to .NET Standard: Lessons learned vám Laurent Bugnion, autor populárního frameworku MVVM Light, který zná asi každý WPF či Xamarin vývojář, poví o zkušenostech s překlápěním tohoto frameworku na .NET Standard.

Edwin van Wijk vám ve své přednášce Building concurrent systems using Akka.NET představí populární knihovnu Akka.NET a vysvětlí, jak funguje Actor model a kdy jej použít.

V přednášce Crossing the Streams with ASP.NET Core SignalR and Reactive Programming vám Roland Guijt ukáže novou verzi knihovny ASP.NET Core SignalR, na který jsme si museli notnou dobu počkat. Uvidíte, co je v této knihovně oproti předchozí verzi nového.

Další přednášku, na kterou se velmi těším, je MSBuild: Understand and customize your .NET build, kterou bude mít Martin Ullrich. S příchodem .NET Core se podstatně zjednodušil formát projektových souborů, nicméně na pozadí je stále starý dobrý MSBuild. Proniknout do této technologie není úplně snadné, což je velká škoda, protože určitá míra customizace build procesu se hodí téměř na každém projektu. Martinova přednáška by vám mohla pomoci zautomatizovat některé operace, které v rámci buildu potřebujete provádět, a to trochu elegantnějším způsobem, než je použití Pre-Build a Post-Build events.

Adam Sitnik vám ve své druhé přednášce Spanification ukáže nový datový typ Span, který lze použít k typově bezpečné, ale velmi rychlé možnosti práce s pamětí.

Konferenci uzavře přednáška C# Scripting in the .NET Core world od Filipa Wojcieszyna, na které uvidíte psaní skriptů v C# – nepříliš známou, ale velmi hezkou funkci Roslynu. Skriptování v C# se může hodit na velké množství různých drobných úkolů, testování či zkoušení různých funkcí, nebo jednorázových transformací dat. Na této přednášce uvidíte, jak s C# skripty pracovat, jak je debugovat, a mnoho dalšího.

Zbývají ještě dva sloty, které zatím nejsou obsazené. Jeden z nich se bude určitě týkat kvantových počítačů a jazyka Q# – přestože je tato oblast stále ještě v plenkách, myslím si, že je užitečné se o ni již teď zajímat – minimálně to člověku otevře obzory do úplně jiných dimenzí, nebo možná rovnou paralelních vesmírů.

Na konferenci budeme mít kromě 42 přednášek ještě několik workshopů, kde si budete moci některé věci vyzkoušet i prakticky – jejich témata brzy upřesníme.

Z přednášek budeme pořizovat záznamy, které pak zpřístupníme všem účastníkům, takže pokud se v jednom slotu setkalo více přednášek, o které máte zájem, nezoufejte – nepřijdete o ně.

NENÍ TO JEN O PŘEDNÁŠKÁCH

Konference nejsou jen o tom dva dny sedět a sledovat přednášky. Velkou výhodou je možnost setkat se se skvělými a inspirativními lidmi, a nemluvím teď jen o speakerech – i mezi účastníky můžete potkat zajímavé osobnosti, se kterými se můžete pobavit a získat nové poznatky. Je to obrovská příležitost pro networking s lidmi z oboru, kteří se chtějí posouvat dál a učit se něco nového.

Na konferenci bude přítomna také celá řada českých MVP, které se určitě vyplatí oslovit a kteří si s vámi rádi popovídají a podělí se o své zkušenosti.

Velkou část speakerů znám osobně a jsou to lidé, kterých si nesmírně vážím, a všechny to cestování a přednášení na konferencích baví (což je ostatně i důvod, proč přednáším i já). Vůbec se nebojte jich zeptat na cokoliv, co vás zajímá nebo co jste během přednášky nepochytili. Většina speakerů je navíc velmi aktivních na Twitteru a vyplatí se je sledovat – přestože spousta z nich netweetuje jen o technických věcech, mají velmi často zajímavé a trefné postřehy a sdílí zajímavé články.

Doporučuji tedy využít konferenci k tomu, abyste se seznámili s pár novými lidmi. Přestože většina publika bude z Česka, očekáváme i nemálo zahraničních účastníků. Praha má totiž výhodnou polohu a ve střední Evropě moc podobných konferencí není – museli byste do Londýna, Amsterdamu, Osla nebo jiného většího města, což vyjde podstatně dráž – jednak cena konference samotné bývá často mnohem vyšší (na druhou stranu, bývá tam i více přednášek, jelikož ty konference provozují už několik let), a jednak jsou tam vyšší náklady spojené s cestováním.

Neváhejte a zaregistrujte se

Takhle velkou konferenci už nejde udělat bezplatně – pronájem prostor, jídlo, cestovní náklady pro speakery, čas organizátorů – to všechno stojí peníze a bohužel to nejsou vůbec malé částky.

Vstupné na Update Conference stojí 10 500 Kč + DPH, pro studenty jsme cenu snížili na 6 500 Kč + DPH.

S organizací menších konferencí máme už zkušenosti, a teď je čas posunout se o úroveň výš. Účastnil jsem se mnoha zahraničních konferencí včetně Buildu a těch věcí, které obnáší zorganizovat takhle velkou konferenci, je neuvěřitelné množství. Nicméně můžu vám slíbit, že to bude skvělý zážitek a budete mít příležitost vidět něco, co v Česku ještě nebylo.

Pokud vás konference zaujala a měli byste zájem se podílet se na ní jako firma, neváhejte a ozvěte se nám - jsme otevřeni různým formám partnerství.

A sledujte náš Twitter nebo Facebook, ať vám neuniknou žádné novinky.

 

hodnocení článku

0       Hodnotit mohou jen registrované uživatelé.

 

Nový příspěvek

 

Příspěvky zaslané pod tento článek se neobjeví hned, ale až po schválení administrátorem.

                       
Nadpis:
Antispam: Komu se občas házejí perly?
Příspěvek bude publikován pod identitou   anonym.

Nyní zakládáte pod článkem nové diskusní vlákno.
Pokud chcete reagovat na jiný příspěvek, klikněte na tlačítko "Odpovědět" u některého diskusního příspěvku.

Nyní odpovídáte na příspěvek pod článkem. Nebo chcete raději založit nové vlákno?

 

  • Administrátoři si vyhrazují právo komentáře upravovat či mazat bez udání důvodu.
    Mazány budou zejména komentáře obsahující vulgarity nebo porušující pravidla publikování.
  • Pokud nejste zaregistrováni, Vaše IP adresa bude zveřejněna. Pokud s tímto nesouhlasíte, příspěvek neodesílejte.

Příspěvky zaslané pod tento článek se neobjeví hned, ale až po schválení administrátorem.

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:  
Heslo:  

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Nahlásit spam

Opravdu chcete tento příspěvek nahlásit pro porušování pravidel fóra?

Nahlásit Zrušit

Chyba

zavřít

feedback