Diskusní fórum    

Nové témaNové téma

<< < 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 > >>

conver data table to string

Dobrý den chtěl bych se jen zaptat jak zkonvertovat datatable nebo datarow do stringu nebo nejakého pole stringu....Načtu si něco z tabulky a pak to potřebuju vypsat třeba do labelu mohl bych to dělat přes datagridview ale to mi přijde zbytečné a další objekt navíc...Děkuji

VB.NET

1 odpovědí
 
01.07.2008 22:53

anonym

Lokalizace a databáze

Ahoj, vytvařím si stránky v ASP.Net a kód píši v jazyce VB.Net. Využívám pro práci Visual Studio 2008. Chtěl bych se Vás zeptat na tři dotazy. 1. Když stránku lokalizuji pomocí resources souborů, tak by mě zajímalo, zda mohu nějak lokalizovat i databázi. Nebo jak to mám jinak řešit, když mám...

ASP.NET WebForms

6 odpovědí
 
24.06.2008 15:11

anonym

Tisk tabulky z listview

Dobry den, Udelal jsem si zakladni evidenci zbozi v listview, v tabulce se nachazi napr: cena nakupu, velikost, typ apod. Nyni bych potreboval celou tabulku vytisknout a nemam poneti co a jak presne pouzit. Nemohl by mi pls nekdo pomoct? Diky

VB.NET, WinForms, Databáze

1 odpovědí
 
22.06.2008 20:05

Jozef Duchon

vytvoření WebService dle wsdl

Mám dotaz: Mám wsdl soubor a potřebuju donutit dotnet, aby mi podle něj připravil struktury a metody... Tušíte někdo jak na to? Nějak to nemůžu nikde najít a celé to vytvářet a kontrolovat, jestli si to odpovídá je fakt brutus.

ASP.NET WebForms

1 odpovědí
 
22.06.2008 15:07

Zbynek H.

mysql

Dobrý den mám takový problém...Dva počítače na jednom mám mysql a z druhého se na něj chci připojit (pomocí vb aplikace) používám tento kód: ale k serveru se nepřipojí...Mám chybu v kódu nebo je chyba v serveru. Děkuji za připomínky.

VB.NET, Databáze

7 odpovědí
 
22.06.2008 8:13

anonym

Screen Shot obrazovky + DirectX

Zdravim, Potreboval by som zachytit obrazovku na ktorej bezi video, program pouziva DirectX. Beznymi postupmi cast kde bezi video ostava na screenshote cierna. VB 2005 Dik didi2

VB.NET, DirectX

1 odpovědí
 
20.06.2008 19:15

Jan Novák

Získání dat přímo z DataSetu do pole

Řešil jsem potřebu načítání dat z datasetu přímo do pole (používám hodnoty pro výpočty) a nikde jsem nemohl najít návod jak na to. Nakonec jsem si vytvořil malou funkci která načte data přímo z datasetu a libovolné tabulky. Stačí funkci předat dotyčný DataSet a jméno obsažené tabulky ze které ...

VB.NET, ADO.NET, Algoritmy

2 odpovědí
 
20.06.2008 17:57

anonym

Co umí VBA?

Kdysi jsem ve VBA udělal malý prográmek který pracoval s DB v Excelu. Nyní to potřebuji udělat bez Excelu a můj dotaz zní, jsem schopen ve VB, případně něčem jiném naprogramovat věc která by se po nahrání do PC jen spustila (bez nutnosti instalace SQL a dalších)? Takže aby to mělo DB přímo v sobě...

VB6/VBA

1 odpovědí
 
20.06.2008 15:00

Tomáš Herceg

Print Preview and fCentrovani

Dobry den mam takovy maly problem. Delam si takovy malicky programek ktery z webbrowseru ze streamu zobrazi jpg na picturebox. Vsechno funguje super ale nejak nevim jak pri vyvolani printpreview dialogu jak treba zmenit velikost. Udelal jsem si takovy Sub ale nevim jak handlovat s velikosti a r...

VB.NET, WinForms, Tisk

1 odpovědí
 
19.06.2008 22:23

Tomáš Herceg

Změna textového pole po najetí myši

Zdravím, mám na web stránce dva labely. Chtěl bych udělat to, aby po najetí myši na jeden label, se změnil obsah druhého. Vůbec si s tím ale nevím rady, už to řešim hrozně dlouho, takže budu vděčnej za každou radu. Díky moc!

ASP.NET WebForms, JavaScript

5 odpovědí
 
19.06.2008 22:18

Tomáš Herceg

Použití UseWaitCursor

Dobrý den, napsal jsem si prográmek na mazání souborů podle jména které zadám. Funguje to tak že si nastavím adresář od kterého se začně hledat, aplikace pak najde všechny podsložky a v posledním kroku dojde k vymazání všech souborů (ale adresářová struktura zůstane zachována). Smažou se buď všec...

VB.NET

5 odpovědí
 
19.06.2008 14:55

Tomáš Herceg

Rozhodovací procedura - aplikace vs. sql server

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na vaše názory ohledně rozhodovacích struktur. Co je výhodnější z hlediska výkonu. Mám aplikaci napsanou ve VB.Net která využívá databáze SQL serveru. Dotazy jsou uloženy jako Stored Procedures na SQL serveru. A mě by zajímalo, zda je výhodnější mít více stored pr...

SQL, Databáze

5 odpovědí
 
19.06.2008 12:18

Honza Dědek

Vyhladavanie v ListView

Ahoj snazim sa &quot;naprogramovat&quot; jednoduchu aplikaciu na spravu vykresovej dokumentacie u mna v praci nie je to nic specialne netreba na to ziadnu databazu staci mi len textovi subor s udajmi ktory nacitavam do ListView. Tlacitka na upravu,pridanie atd. uz mam vyriesene vsetko funguje tak...

VB.NET

1 odpovědí
 
19.06.2008 8:58

Jozef Duchon

SQL - Vytvoření VIEW z Aplikace

Dobrý den, Potřeboval bych poradit jak mám poslat na SQL přikaz CREATE VIEW pro vytvoření VIEW dle parametru, které si uživatel zvolí. Jedná se o to, že potřebuji kritéria ve VIEW měnit podle toho jak uživatel pomoci aplikace nadefinuje dotaz a tyto data potřebuji potom dalé zpracovávat v OFF...

SQL, Databáze

5 odpovědí
 
19.06.2008 7:36

Petr Bilik

UAC a start jako Administrator

Dobry den chtel jsem se zeptat jestli existuje zpusob jak spustit applikaci vzdy jako administrator bez vypnuti UAC ve Windows Vista? Potrebuji to protoze potrebuji operovat se soubory v Program Files a nechci obtezovat lidi s tim ze maji kliknout pravym tlacitkem a spustit jako administrator...

VB.NET, Bezpečnost

6 odpovědí
 
19.06.2008 7:15

Jan Dědek

Visual Studio, XML a XSLT

Dobrý den. Trochu jsem se ztratil a tak potřebuju vyvést na správnou cestu. Visual Studio jakožto vývojové prostředí (nemyslím teď vlastní naprogramované aplikace) umožňuje zpracovávat a vytvářet i XML a XSLT soubory. Včetně podpory Intellisence. Takže se ptám, jak využít VS při tvorbě XSLT so...

XML

2 odpovědí
 
18.06.2008 19:54

Petr Vavřinec

Čtení bin souboru

Prosím neporadil by někdo jak správně číst data z binárního souboru. Jedná se sloupce hodnot. Jeden řádek má 24bytů. 2 jsou datum 2 jsou čas 4 číslo (desetiné) 4 číslo (desetiné) 4 číslo (desetiné) 4 číslo (desetiné) 2 číslo (celé) 2 číslo (celé) Nikde jsem bohužel nenašel nějaký ...

VB.NET, Algoritmy, I/O operace

5 odpovědí
 
18.06.2008 19:09

anonym

TCP/IP - jak komunikovat v HEXA?

Zdravim, řešim už několik dní problém s komunikací přes TCP/IP. Potřebuju implementovat protokol pro konkrétní zařízení. Všechno mi funguje dobře až do doby než si protokol zažádá odpověď ve formátu hexa 5b003131305d (ascii - &quot;[.110]&quot;) Dělám to ve VB6 a používám běžný win sock...

VB6/VBA

2 odpovědí
 
18.06.2008 18:41

Tomáš Herceg

DataGridView

Caute ludia. Potreboval by som pomoct s striedenim hodnot v DataGridView v kode. Ak ich zoradim pomocou kodu: - tak mi ich zoradi, ale ja ich potrebujem zoradit od najmensieho po najvacsie tak, aby hodnoty neboli zoradene napr. (1, 10, 2, 3, 4,.....), ale (1, 2, 3, 4, 10, .....). Vie ...

VB.NET, WinForms, Databáze

0 odpovědí
 
18.06.2008 10:05

anonym

Opět RS232

Potřebuji po RS232 komunikovat s multimetrem. Nejdřív jsem si komunikaci vyzkoušel pomocí programu Terminal. Už tady jsem zjistil dost nepochopitelnou věc. Bez problémů multimetr nakonfiguruji, ale když dám :READ? (příkaz pro čtení z multimetru) nic se neděje. Když zavřu COM a znovu jej otevřu, d...

VB.NET, Hardware

2 odpovědí
 
17.06.2008 7:59

jan vokroj

<< < 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 > >>

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Chyba

zavřít

feedback