Diskusní fórum    

Nové témaNové téma

<< < 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 > >>

Vytvorenie formátu GIF

Dobrý deň. Neviete mi prosím niekto poradiť, akým spôsobom sa dá vytvoriť formát GIF napríklad z obrázkov uložených v ImageList ? Ďakujem za prípadné rady alebo linky.

VB.NET, Algoritmy, Grafika

10 odpovědí
 
22.08.2011 14:05

anonym

Font např. Labelu

Dobrý den, mám jen malý dotaz týkající se fontu např. buttonu nebo labelu. Zajímalo by mě jak se dá programově změnit font labelu, aby text byl např tlustý nebo kurzíva. Dříve jsem pracoval v VBA kde to bylo jednoduché, stačilo napsat: label1.Font.Bold = True Takhle mi to ale v VB2005 ...

VB.NET, WinForms

8 odpovědí
 
21.02.2008 13:31

Petr Slezák

Výhoda programu zapsaného v registrech?

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda někdo neví, jaké výhody má zapisovat programy do registrů při instalaci. Má to nějaké výhody? Větší přístup ke službám? atd? Děkuji

Offtopic

7 odpovědí
 
01.01.2008 11:12

Tomáš Jecha, MVP, MCSD

On Error Resume Next

Zdravím, zajímalo by mne, zda je příkaz přežitkem z VB6, anebo je to nový příkaz z platformy .NET? Trochu se mi zdá, že je to víceméňe podobné s akorát to nevrátí příčinu výjimky? Ptám se proto, protože mi to poradil programátor VB6.

VB.NET, .NET

3 odpovědí
 
01.01.2008 9:54

Tomáš Herceg

Vypnutí počítače

Zdravím, mám dotaz, existuje kód, který by vypnul počítač? Mám na mysli jako z nabídky START bez následného oživení. Děkuji za odpověď.

VB.NET, .NET

8 odpovědí
 
09.12.2007 17:14

Tomáš Jecha, MVP, MCSD

Kontrola hlasitosti audia

Existuje nějaká možnost prostředky VB.net zjistit absolutní hlasitost výstupního audia při přehrávání videosouborů (prostřednictvím directx.audiovideoplayback). Běžně se dá při přehrávání nastavit tato hlasitost jako parametr, ovšem v tomto případě se jedná pouze o procentuální útlum &quot;z plné...

VB.NET

8 odpovědí
 
27.11.2007 13:30

Viktor Langer

Příklad - NetBoard a jakým způosbem testovat server x klient

Dobrý večer, chtěl bych se zeptat, zda jde testovat vzorový příklad, resp. všeobecně komunikaci více aplikací (nyní konkr. NetBoard), zda je nutné vždy provést kompilaci aspoň jedné části? Nebo lze nějakým způsobem spustit i server i klienta v debug modu? Předem děkuji

VB.NET

6 odpovědí
 
08.09.2007 16:04

Pavel Dostál

Stále viditelné okno

Prosím, poradíte mi? Nemůžu přijít na to, jak nechat formulář, aby byl vždy navrchu? (allways on top) Ve VBA se deklarovaly všelijaké proměnné a nastavovaly se pozice... Ale tady v VB2005 to nikde nemůžu najít... :-( Za odpověď předem děkuji! T. Čech

VB.NET, WinForms

3 odpovědí
 
07.09.2007 16:14

Tomáš Herceg

Ako napísať " ' "

Dobrý večer. Zo slovenskej klávesnice, na rozdiel od českej, korá sa troška líši od slovenskej, je obrovský problém napísať &#39;. Po dlhom hľadaní sa mi podarilo nájsť dve stránky, ktoré tento problém eliminujú. Ak niekomu pomôžu, budem rád. http://www.craftcom.net/08_upravujeme/keyboard_lay...

VB.NET

0 odpovědí
 
05.09.2007 20:10

anonym

Farebný scrollbar

Ahoj, mám na stránke panel so scrollbarom. Poradil by mi niekto, ako zmeniť farbu scrollbaru? Ďakujem

ASP.NET WebForms, ASP.NET MVC, Komponenty

4 odpovědí
 
05.09.2007 19:53

anonym

Detekce spuštěného ext. programu a jeho ukončení.

Dobrý den, marně hledám nějaký protiklad spouštění externích programů. Spuštění mi funguje takto shell(&quot;C:\Program.exe) Ale pokud chci zavřít (ukončit) program, který jsem nespustil z aplikace, tak si nevím rady. Našel jsem něco ve smyslu kill(&quot;C:\Program.exe), ale to mi hlásí chybu...

VB.NET

14 odpovědí
 
03.09.2007 11:23

Pavel Dostál

Outlook

Dobrý deň! Poradil by mi niekto ako otvoriť Outlook z kódu, tak aby v ňom bola adresa?

ASP.NET WebForms

3 odpovědí
 
01.09.2007 20:57

Tomáš Jecha, MVP, MCSD

Jméno souboru bez cesty

Dobrý večer, přes hodinu hledám a nic pořádného jsem nenalezl. Jak je možné získat pouze jméno souboru , nebo je opravdu nutné rosekat celou cestu ? viz.: a extrahovat to pomocí návodu na adrese: http://forum.builder.cz/read.php?19,135262,135315#msg-135315 Předem děkuji.

VB.NET

7 odpovědí
 
31.08.2007 19:46

Tomáš Jecha, MVP, MCSD

Možnost diskuze pod snippety

Dobrý den, v sekci snippetů mi chybí názory druhých k mému amatérskému vkladu, mohou existovat lepší řešení, mohu se mýlit. A opačně, chybí možnost komentovat vklady jiných, např. upozornit na chybu. Nebo by měly být vložené snippety redigovány, třeba s poznámkou &quot;ověřeno&quot;&#8230;

Offtopic

1 odpovědí
 
31.08.2007 7:44

Tomáš Herceg

Jak na zrušení proměnné v VB.net

Zdravím, právě se díky vašemu skvělému návodu prokousávám VB.net, ale postrádám pár funkcí, na které jsem zvyklý z PHP. V prvé řadě bych rád věděl, jak zruším jednou vytvořenou proměnnou - v PHP funkce unset(); . Také by mě zajímalo, jak zastavím průběh kódu, pokud nějaká podmínka vrátí TRU...

VB.NET

4 odpovědí
 
30.08.2007 15:15

Tomáš Herceg

Ajax

Zdravím, mám stránku, na pod kterou mám formulář pro přidávání komentářů a zobrazení několika posledních komentářů. Šlo by pomocí technologie Ajax udělat, aby se mi po kliknutí na tlačítko vypsali pod formulář pro přidávání komentářů všechny komentáře, a v tomto zbrazení zase přehodit na zob...

ASP.NET WebForms

4 odpovědí
 
30.08.2007 8:15

Tomáš Herceg

Práce s SIZE-GRIP

Rád by jsem se zeptal, co mám udělat pro to aby fungovala změna velikosti formuláře pomocí myši a prku size-grip integrovaného v Status Strip? Díky

VB.NET, WinForms

0 odpovědí
 
29.08.2007 16:59

Tomas Pastrnak

VB.NET 2005: Uložení textu do souboru pomocí SaveDialog

Ahoj, jsem zatím spíš začátečník a při zkoušení jednoho prográmku jsem narazil na jednu chybku, kterou nejsem schopný svými silami odstranit; proto se obracím na zkušené programátory a doufám, že mi někdo poradí.. takže, oč jde.. vytvořil jsem prográmek, ve kterém mám proměnnou typu String; ...

VB.NET

4 odpovědí
 
28.08.2007 8:56

anonym

Označujte odpovědi ve fórech

Pokud se na fóru na něco zeptáte, pravidelně prosím sledujte, jestli se tam neobjeví odpověď. Pokud vám nějaký příspěvek otázku zodpoví, klikněte, prosím, na odkaz Označit jako odpověď u příspěvku, který na položený dotaz odpověděl. Ikonka tématu ve fóru se změní na zelenou a tím pádem je vidět, ...

Offtopic

0 odpovědí
 
27.08.2007 8:38

Tomáš Herceg

SiteMapPath

Zdravím, zajímalo by mně jak se ovládá prvek SiteMapPath. V projektu mám SiteMap, ale nevím, jak vytvořit a použít Providera, v ToolBoxu jsem ho nenašel. Děkuji

ASP.NET WebForms

4 odpovědí
 
26.08.2007 23:12

Jan Novák

<< < 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 > >>

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Chyba

zavřít

feedback