Diskusní fórum    

Nové témaNové téma

<< < 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 > >>

VB .NET - listboxy

Dobry den, potrebuji ve VB vytvorit dva listboxy, kde jeden bude zobrazovat seznam adresaru a druhy zobrazi seznam souboru obsazenych ve vybranem adresari prvniho listboxu. Moc me to trapi...za kazdou radu predem dekuji!

VB.NET, Algoritmy, I/O operace

30 odpovědí
 
05.03.2009 23:03

Vítězslav Grygar

Opět RS 232

Zdravím, nerad otravuji se stále stejnou věcí, ale nedaří se mi zachytit událost na seriovém portu. Teplotní čidlo zapojené na RS232 přijme dotaz a odpoví, to si přečtu příkazem readExistig, ale událost, že na port přišla data se nevyvolá. Neví někdo co stím? Díky

VB.NET, Hardware

8 odpovědí
 
04.04.2008 22:02

anonym

Microsoft Visual Basic 2008 Express Edition

Nevite nahodou registračí číslo: Microsoft Visual Basic 2008 Express Edition [email protected] děkuji za obpověd.

VB6/VBA

8 odpovědí
 
20.02.2008 14:45

Tomáš Herceg

Okno bez křížku pro vypnutí

Zdravím, kdo používáte Nero, jistě víte, že v průběhu vypalování je tlačítko pro vypnutí okna nedostupné. Zajímalo by mne, zda tato situace nastávání jen při používání hardwaru oknem, a popřípadě jak toto tlačítko deaktivovat. Taky jsem se setkal s pár aplikacemi, které měli to tlačítk...

VB.NET, WinForms, WinAPI

6 odpovědí
 
02.11.2007 16:13

anonym

Struktura, pole, kolekce...

Dobrý den, mám takový problém. Chci si udělat vlastní html editor a potřebuji nějakým způsobem si zaznamenat informace o tazích (jeden tag). Dosud jsem programoval jen ve VB 6 a teď když se snažím přecházet na .NET tak je to pro mě velmi obtížné. Mám zatím vymyšleno toto Bohužel mi to vůbec...

VB.NET

2 odpovědí
 
03.10.2007 21:50

Pavel Malý

Cyklus - přehrávání písmen

Dobrý den,mohl by mi někdo poradit?Tento zdrojový kód kontroluje odeslané slovo po písmenku,šlo by udělat aby kontroloval nejprve 3 písmena,potom 2 a nakonec jedno a pokud není konec slova opakovat ciklus? Něco jsem zkoušel ale dopadlo to tak že sice kontroloval 3 písmena ale porom se vrátil a...

VB.NET, Algoritmy

4 odpovědí
 
02.10.2007 13:52

Tomáš Herceg

Komponenta Splitter

Zdravím, chtěl bych vytvořit SplitContainer se třemi sloupci, ale tako komponenta mi umožní vytvořit jen 2. Šlo by pomocí Spliteru vytvořit 3sloupcoví SplitContainer? Děkuji

VB.NET, WinForms

2 odpovědí
 
01.10.2007 7:30

Jan Novák

Práce s SQL

Dobrý den, potřeboval bych poradit, jak vytvořit program, který po zadaní sql serveru se k němu připojí a následně vypíše databáze které jsou k dispozici.

VB.NET, SQL, ADO.NET, Databáze

3 odpovědí
 
28.09.2007 20:19

Tomáš Jecha, MVP, MCSD

Grafy ve VB.2005

Zdravím. Poraďte mi prosím nějaké rozšíření do VB.NET na tvorbu grafů. Bud free nebo za rozumnou cenu. Tak do 100 $. Děkuji.

VB.NET, Komponenty

0 odpovědí
 
28.09.2007 6:30

Martin Kejzlar

Ternální operátor

Zdravím, má Visual Basic .NET ternální operátor? Děkuji

VB.NET, Algoritmy

1 odpovědí
 
27.09.2007 17:35

Tomáš Jecha, MVP, MCSD

Jak zjistit všechny externí soubory v HTML dokumentu?

Zdravím, můžete mi poradit, jak mohu z HTML dokumentu vytahat všechny odkazy na externí soubory tak, aby se vešlo například do jednoho cyklu? Já jsem to ošetřil tak, že procházím všechny obrázky, linky, skripty, ... a beru z nich hodnotu parametru &quot;src&quot; (resp. &quot;href&quot;). Al...

VB.NET

3 odpovědí
 
27.09.2007 17:20

Tomáš Jecha, MVP, MCSD

Systémové menu

Dobrý den, když ve WinXP kliknu na soubor pravím tlačítkem, otevře se mi kontextové menu s položkami jako otevřít, zavřít, ale také například Zkomprimovat do (položka programu 7Zip). Totéž kontextové menu se objeví i v Total Commanderu. Rád bych věděl, jak dosáhnout podobného výsledku ve své ...

VB.NET

6 odpovědí
 
26.09.2007 20:41

anonym

Napsání uvozovek jako textu MsgBox

Zdravím, chci zobrazit Msgbox(&quot;&quot;&quot;), ale při sudém počtu napsaných uvozovek se mi zbytek řádku zabarví jako bych dál pokračovat psát string. Ptám se tedy: Kde je v (&quot;&quot;&quot;) chyba, resp. jak to napsat, aby tam chyba nebyla? Děkuji

VB.NET, WinForms, .NET

2 odpovědí
 
26.09.2007 14:27

Jan Novák

Vytvoření databáze v ASP .NET 2.0

Dobrý den, omlouvám se že otravuji, ale mohl by mi někdo vysvětlit, jak ve Visual Web Developeru vytvořit databázi?? Mě to hodí stejnou chybu, která je napsaná v diskuzi u 4. dílu &quot;Jednoduchá práce s daty&quot;. Zkoušel jsem to podle návodu, ale bezvýsledně. Mám na počítači tři uživatels...

ASP.NET WebForms, Databáze

2 odpovědí
 
25.09.2007 21:05

Dominik Madea

Viditelnost proměnných

Narazil jsem na jeden problém s deklarací resp. viditelností proměnných. Ve svém projektu mám definováno několik výčtových proměnných (Enum...). Protože tyto pak používám ve více třídách (modulech) svého projektu potřeboval bych, aby byly &quot;globálně&quot; viditelné a mohl tak jejich obsah m...

VB.NET

2 odpovědí
 
23.09.2007 23:44

Viktor Langer

Defaultní systémový prohlížeč

Zdravím, jak mohu zjistit, jaký prohlížeč (cestu) je nastaven jako systémový defaultní? Děkuji

VB.NET

1 odpovědí
 
23.09.2007 22:45

Tomáš Jecha, MVP, MCSD

Diakritika suboru vytvoreneho vo VB 2005 .NET

Vo VB 2005 .Net vytvaram exportny subor z databazy(mdb) do textoveho suboru. Problem je v tom, ze vo vytvorenom subore sa mi nezobrazuje spravne diakrika a vobec netusim preco. V databaze a aj v programe diakritika je v poriadku, len vo vytvorenom subore nie. Vie mi niekto poradit?

VB.NET

3 odpovědí
 
23.09.2007 22:13

Tomáš Herceg

SHGetFileInfo

Dobrý Den, zajímalo by mne, jak jste zjistil, že knihovna &quot;Shell32.dll&quot; obsahuje (mě zatím neznámou) funkci SHGetFileInfo ? Existuje na prohledávání snad nějáký program? Předem děluji za odpověď.

VB.NET, Offtopic

2 odpovědí
 
21.09.2007 20:13

Tomáš Herceg

Ostré závorky v deklaraci proměnných

Nedávno jsme zde řešili, jak vytáhnout ze systému ikony přidružené k jednotlivým souborům. Poté co jsme tady vypotili pár litříků intelektuálního potu a vzájemně jsme se předháněli v disciplině, kdo na tohoto pomyslného vrabčáka vytáhne větší kanón, pan Herceg dnes přišel se svou špuntovkou, a vr...

VB.NET, Offtopic, Architektura

6 odpovědí
 
21.09.2007 9:36

Viktor Langer

Návštěvnost stránek

Chtěl jsem se zeptat, jak máte filtrováno počítadlo návštěvnosti stránek. Pokud Váš Web pravidelně navštěvuji několikrát denně v průběhu celého dne (krom toho Vás mám i na desktopu, takže ten přístup je opravdu četný), máte počítadlo filtrováno tak, že mne to zaznamená pouze 1x za 24 hodin, nebo ...

Offtopic

1 odpovědí
 
20.09.2007 19:36

Tomáš Herceg

<< < 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 > >>

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Chyba

zavřít

feedback