Diskusní fórum    

Nové témaNové téma

<< < 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 > >>

Aktualizace dataSetu

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak v ADO.NET můžu pracovat jen s dataSetem (insert, update, delete) a ve vhodnou chvíli jej uložit do databáze. Podle mě je tohle možné (ještě jsem to takto nědělal), problém ale možná bude, že pro sql příkazy používám uložené procedury. Ale zajímalo by mě, zda s...

SQL, ADO.NET

1 odpovědí
 
28.03.2008 17:13

Václav Antošík

Hardware id

Měl bych dotázek jak zjistím seriové číslo flash disku v vb.net. Děkuji. [email protected]

VB.NET, Hardware

13 odpovědí
 
27.03.2008 13:02

anonym

GoTo

Dobrý den, Vytvářím program, který se za určitých podmínek musí opakovat. Program vybere náhodné číslo, podle něho vybere Label, a když se jeho text rovná TextBox46.Text, zkopíruje jeho text do TextBox28. Kromě toho udělá i jiné věci. Teď ale potřebuju, aby se program zopakoval, když se Label193...

VB.NET

8 odpovědí
 
25.03.2008 14:10

anonym

Transakce nad daty SQL

Nezkoušel jste někdo provést transakci z VB.Net, zapsat x řádků a pak ji ukončit? Nedaří se mi to. Praktikoval jsem řízení Transakcí z procedury uložené na SQL, ale to není to ono-:) Díky za rady a tipy. BrLu

VB.NET

5 odpovědí
 
20.03.2008 8:49

Lubor Brabec

Nalití buňky do proměnné

Zdravím. Řeším problém, kdy mám pomocí vybraný řádek a vím, že chci dále pracovat s buňkou, která leží na průsečíku tohoto řádku a sloupce &quot;L&quot;. Budu tuto buňku pak docela často používat v dalším běhu excelovského makra. Nevíte někdo, prosím, jak tu buňku nalít do nějaké proměnné? Př...

VB6/VBA

2 odpovědí
 
18.03.2008 17:49

anonym

bindingsource změna pozice

Zdravím, mám takový problém s bindingsource. Při události positionchanged testuji, zda nebyl záznam změněn, pokud ano, musí uživatel zadat přes messagebox, co chce provést - uložit záznam, zrušit změny nebo zůstat na záznamu. 1. problém je, že neexistuje příkaz e.cancel=true, takže nevím, jak...

VB.NET, ADO.NET, WinForms, Databáze

1 odpovědí
 
18.03.2008 16:46

anonym

dynamické měmění fontu

Zdravím. Vím, že změna velikosti fontu se tady už řešila, ale toto je trochu jiný případ. Ve full screenu potřebuji změnit font aby byl co největší. Při rozlišení které používám na PC 1280x800 to tak vypadá. Požadovaný text je na celou obrazovku. Jenže když spustím program na větším rozlišení, ji...

VB.NET

2 odpovědí
 
18.03.2008 14:19

Jakub Čermák

Otočení obrázku

Ahoj, zkoušel jsem podle návodu na těchto stránkách vykreslit graf. Přidal jsem prvek timer aby načítání grafu bylo animované. jen mám pořád problém s otočením vzhůru nohama. Chtěl jsem to řešit prostě tak, že celý nakreslený obrázek otočím pomocí: ale obrázek se mi něják ne a ne otočit (zkouš...

VB.NET

6 odpovědí
 
18.03.2008 10:59

Viktor Langer

Nstaveni prostredi, mozna prikaz Culture

Prosim Vas mam dotaz pres formular ukladam data do Access databaze - texty, datumy, cisla i desetina, vse mi krasne funguje, ALE kdyz si na svych ceskych XP nastavim anglicke prostredi (tz. datumy a desetine tecky jsou jine) tak mi prikaz pro ukladani ( vkladam klasicky pres INSERT INTO), vyh...

VB.NET, WinForms

1 odpovědí
 
18.03.2008 0:39

Přemek Lazecky

Neaktualizace ListView prvku

Zdravim musim delat neco spatne... Mam jeden hlavni formular, ze ktereho volam druhy na kterem je prvek ListView - naplnuji ho v tom hlavnim formulari. Nevim proc, ale kdyz kliknu poprve na tlacitko, ktere ma nacist data do ListView v druhem formulari napoprve se neobjevi nic, kdyz tlacitko st...

VB.NET, WinForms

2 odpovědí
 
17.03.2008 19:03

Přemek Lazecky

Zjištění velikosti dvou složek

Dobrý den. Potřeboval bych poradit. Potřebuju udělat okno s jedním tlašítkem a dvěma textbxama. Kde se mi vypíše velikost dvou složek zadaných (cesta bude zadaná ve dvou string) Již jsme našel Radu na funkci Ale to je na mě moc složitý a nedokážu to upravit a zprovoznit. (Možná by mi pomo...

VB.NET

5 odpovědí
 
17.03.2008 12:55

Viktor Langer

Richtextbox syntax highlighting

Ahoj Tazke mam znova mensi problemik. Tvorim Editor CNC kodu (pre CNC stroje) a chcem aby moj editor dokazal rozlisovat farebne niektore slova v mojom kode (napr. X, Y, Z, M) chcel by som aby boli napr. cervene. Predstavujem si to tak ze ked budem pisat v editor tak sa mi budu urcene znaky fa...

VB.NET

0 odpovědí
 
16.03.2008 21:03

Jozef Duchon

Kompatibilita verzí .NET Frameworků

Dodělal jsem program běžící na .NET Frameworku 2.0 a teď pro něj vytvářím instalační program, ve kterém chci otestovat, zda je .NET Framework na uživatelově pc již nainstalován. Nevím ale, přítomnost jaké verze Frameworku mám testovat. Jsou .NET Frameworky mezi sebou zpětně kompatibilní a bude te...

Offtopic, .NET

1 odpovědí
 
16.03.2008 16:33

Tomáš Herceg

Práce s RTF

Dobrý den. Mohl by mi někdo aspoň trochu naznačit jak se pracuje s RTF textem? Včera jsem si stáhl s msdn ukázkové příklady a zjistil jsem, že se text píše do komponenty RichTextBox. Pak ale uz nevim co dal. Chtel bych se to nejak naucit casem se to urcite bude hodit. Predem diky

VB.NET

1 odpovědí
 
16.03.2008 13:13

Viktor Langer

Úprava chování Menu

Mám formulář na něm MenuStrip a v něm ToolStripMenuItem (prostě klasické menu), který se za běhu naplňuje předem neurčeným počtem položek (ToolStripMenuItem), které se všechny chovají jako zaškrtávací. Uživateli aplikace bych rád usnadnil jejich výběr tím, že by se nabídka nezavírala po každém kl...

VB.NET, WinForms

0 odpovědí
 
15.03.2008 23:43

Stanislav Kunt

-Frankie-

Zdravim, potreboval bych trosku pomoct. Potrebuju udelat makro ve visual basicu, ktery najde vsechna petiznakova slova v textu, podbarvi je cervene a prepise je na puvodni misto pozpatku. Dostali jsme tohle v testu, a to prehozeni jsem nejak nevymyslel... Jenom upozornuju, ze ve VB toho moc ...

VB6/VBA

0 odpovědí
 
15.03.2008 23:02

anonym

Filtr textboxu

Dobrý den mohl by mi prosím někdo poradit jak ošetřit aby nějaký string obsahoval například jen číslice 1,2,3,4. samozřejmě by to šlo přes podmínky ale to se mi zdá takové krkolomné...Doufám že jsem podobné téma nepřehlédl, kdyžtak se omlouvám. Děkuji.

VB.NET, WinForms

2 odpovědí
 
15.03.2008 20:25

Viktor Langer

Ověření emailové adresy

Zdravím, lze nějak ověřit správnost zadání e-mailové adresy ve WinForms? tzn. aby byla ve správném formátu [email protected]? asi nemá cenu ověřovat její funkčnost, ale pouze složení. Děkuji m.

WinForms, Regulární výrazy

1 odpovědí
 
15.03.2008 17:02

Viktor Langer

Uložení cesty k souboru

Dobrý den Snažím se vytvořit aplikaci, pomocí které bude možné spouštět hru s parametrem, bohužel cesta k exe souboru hry je na jiných počítačích různá, proto bych rád pomocí objektu OpenFileDialog umožnil uživatelům požádovaný soubor hry najít a následně jeho cestu uložit např. do textového sou...

VB.NET, .NET

4 odpovědí
 
15.03.2008 15:36

Tomáš Jecha, MVP, MCSD

Přenos hodnoty mezi formuláři

Zdravím, potřeboval bych zjistit, jak přenesu mezi 2 formuláři hodnotu. Jedná se mi o následující: mám form, ve kterém mám pole textbox psč a město. Po kliknutí uživatele na tlačítko by se měl otevřít formulář s gridem, ve kterém může uživatel listovat a vybrat potřebné psč, po stisku tlačítka b...

VB.NET

1 odpovědí
 
14.03.2008 17:58

Viktor Langer

<< < 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 > >>

přihlásit pomocí externího účtu

přihlásit pomocí jména a hesla

Uživatel:
Heslo:

zapomenuté heslo

 

založit nový uživatelský účet

zaregistrujte se

 
zavřít

Chyba

zavřít

feedback